Jak prawidłowo dobrać biustonosz?

2018-05-11
Jak prawidłowo dobrać biustonosz?
Dobrze dobrany biustonosz to dobre samopoczucie, uczucie komfortu i pewność siebie w każdej sytuacji. A więc od czego zacząć, żeby wybrać idealny biustonosz?

Pierwszy krok to zmierzenie obwodu pod biustem. Należy go zmierzyć dokładnie , gdyż to właśnie na nim opiera się aż 80% ciężaru biustu. Obwód pod biustem mierzy się ciasno na wydechu. Rozmiary ustalane są co 5 cm, jeśli więc wyjdzie nam wynik 83 cm, zaokrąglamy go dołu i otrzymujemy rozmiar 80.

Kolejny krok to zmierzenie obwodu w biuście. Najlepiej zmierzyć go w biustonoszu, żeby biust nie opadał. Miarka powinna znaleźć się w najszerszym miejscu.
Otrzymane wyniki porównujemy z tabelą rozmiarów producenta bielizny, którego biustonosz planujemy zakupić.

Odpowiednio dobrany biustonosz nie powinien się przesuwać ku górze i odstawać w części mostkowej. Fiszbiny powinny przylegać do ciała. Nowy stanik zapinamy na ostatnią haftkę, by móc regulować obwód w sytuacji, gdy biustonosz się rozciągnie. Bardzo istotne jest też odpowiednie wyregulowanie ramiączek.

Rodzaje biustonoszy 

Biustonosz usztywniany- model, w którym cała miseczka jest usztywniona specjalną pianką.  Dolna część miseczki dobrze podtrzymuje piersi i nadaje im kształt. Polecany dla kobiet z dużym biustem.
https://goo.gl/BMXfz1
https://goo.gl/b3kNTq
https://goo.gl/L94UrSBiustonosz miękki-  najczęściej wykonany są z koronki lub haftowanej dzianiny. Występuje on w wersji z fiszbinami lub bez. Wbrew pozorom ten typ biustonosza jest bardzo wygodny. Ponadto biustonosze miękkie są bardzo modne, a delikatna koronka wystająca spod koszuli nadaje kobiecości i seksapilu.https://goo.gl/Kr6JJa
https://goo.gl/Hng7DGBiustonosz semi soft (półusztywniany) - łączy zalety biustonosza usztywnianego i miękkiego. Dolna część wykonana z lekkiej pianki, natomiast górną część zdobi zazwyczaj delikatna koronka.https://goo.gl/hJzYNh
https://goo.gl/RWXuou
https://goo.gl/prqC9J
Biustonosz push-up- jest to biustonosz usztywniony przy pomocy dodatkowych wkładek z gąbki, silikonowych lub wypełnionych powietrzem, które unoszą i powiększają piersi. Polecane dla niedużych biustów.https://goo.gl/CGMvFd
https://goo.gl/a4NL7Q
https://goo.gl/T1zAGY
https://goo.gl/c6Zx2e


Bardotka- można go nosić bez ramiączek, ponieważ posiada silikonowe paski wewnątrz stanika. Idealny do bluzek i sukienek bez ramiączek, sukni wieczorowych i ślubnych lub z dużym dekoltem.


https://goo.gl/bURoasPółgorset- posiada wydłużany pas, dzięki któremu wygładza i wysmukla ciało. Bardzo dobrze zbiera biust.https://goo.gl/Tnry42
https://goo.gl/wTweom


Każdy biustonosz należy odpowiednio pielęgnować. Warto zmieniać biustonosz codziennie. Prać ręcznie w temperaturze 30 stopni, jeśli pierzemy w pralce należy umieścić biustonosz w specjalnym woreczku. Warto znaleźć dla nich odrębne miejsce w szafie, gdzie ułożymy je miseczka w miseczkę. Nie zaginamy ich w połowie.
pixel